INSIDE Komentář

Je to typický neduh nových, rychle se rozvíjejících technologií: absence zabezpečení. Není proto divu, že předpovědi týkající se bezpečnosti v oblasti internetu věcí nepatří mezi ty nejoptimističtější – podle analytiků Gartneru by za necelých pět let, tedy v roce 2020, měla více než čtvrtina zjištěných útoků zahrnovat v nějaké podobě právě oblast internetu věcí (otázkou pochopitelně zůstává, kolik takových útoků identifikovaných nebude a jaká data při nich skončí v neoprávněných rukou). Výdaje na zabezpečení IoT sice poměrně rychle...

INSIDE Report

Mark Raskino: Budeme potřebovat učitele chytrých strojů

Mark Raskino se v Gartneru zaměřuje na témata relevantní pro CIO a CEO, mezi jeho specializace patří ale také strategie pro oblast digitálního byznysu, řízení inovací a inovace v oblasti informací. V červenci v Praze hovořil o virtuálních talentech – inteligentních aplikacích, které bude možné v budoucnu najímat na určité úkoly namísto zaměstnanců. Po semináři jsme se proto ptali na ně i na související téma chytrých a autonomních strojů. Mark Raskino Viceprezident & Gartner Fellow Ve společnosti...

INSIDE Observer

Novým channel account managerem EMC Czech Republic se zodpovědností za klienty v segmentu mid-market se stal Antonín Moravec, který dosud pracoval jako business development manager aplikačního oddělení Oraclu.

Společnost Synology uvedla novou verzi svého operačního systému pro routery (konkrétně model Router RT1900ac), která nese označení Synology Router Manager 1.1. K novinkám patří lepší optimalizace provozu nebo třeba analýza datového toku.

Internetové aktivity společnosti Yahoo kupuje americký operátor Verizon. Hodnota akvizice by měla dosáhnout 4,83 miliardy USD. Zní to jako velká částka, nicméně je nutné si uvědomit, že Yahoo bylo ve své době společností velikosti Googlu nebo Applu, jejichž tržní valuace je dnes řádově vyšší.

Lenovo nabízí ve svém portfoliu novou sérii konvergovaných zařízení HX, která jsou vybavena softwarem Nutanix Acroplis a Prism. Výrobce zákazníkům slibuje vyšší efektivitu, rychlost i škálovatelnost.

Slovenská bezpečnostní firma Eset oslavila 15 let od založení pobočky v Praze, k němuž došlo přesně 25. července 2001. Česká pobočka se z původně skromných podmínek pronajatého bytu 1+1 vypracovala na desítky zaměstnanců a sídlo v holešovické budově Classic 7.

Průzkum analytické firmy IDC poukázal na pokles trhu PC v regionu EMEA, a to konkrétně o 4,7 % na 16,1 milionu prodaných kusů. V západní Evropě došlo na nárůst prodeje notebooků v komerční sféře, naopak v regionu CEE komerční sféra výsledky tlačila dolů.