INSIDE Komentář

Nejdéle „sloužící“ hype křivka je ta věnovaná nově se rodícím (nastupujícím) technologiím – nepřekvapí tak asi, že drtivá většina technologií na ní se nacházejících je umístěna v úvodní fázi před vrcholem přehnaných očekávání (hype maximem) nebo v něm. Fází vystřízlivění si vlastně plně prošla jen jediná z rodících se technologií - virtuální realita (a stalo se tak již před dvaceti lety, jak si jistě mnozí z vás vzpomenou). S nastupujícími technologiemi je ta potíž, že jich je poměrně hodně (na aktuální...

INSIDE Report

E-commerce v posledních letech v řadě oblastí (například elektronika) předběhla tradiční prodejní a distribuční kanály, v jiných oblastech tato změna teprve postupně přichází (prodej potravin). Samotný elektronický obchod se ale také mění a posouvá směrem k formě, kterou lze označit jako digitální obchod (digital commerce, d-commerce). Ten využívá nové druhy zařízení, postupů a především dat a informací při  interakci se zákazníkem. Na březnovém brífinku s analytiky Gartneru toto téma podrobněji představil David Kohler. Předchozí díl...

INSIDE Observer

Slovenský Sygic uvádí novou verzi aplikace pro sledování nákladů na palivo Fuelio, která je k dispozici pro Android. Aplikace kromě jiného nabízí databázi a možnost hodnocení čerpacích stanic po celém světě či podrobný přehled nákladů na provoz vozidla.

Operátor Slovak Telekom už dnes vypíná 3G síť a zaměřuje se na modernizaci starší 2G sítě. Řekl to v rozhovoru pro Živé.sk technologický ředitel společnosti Branimir Marić. Celý rozhovor s ním je k dispozici zde.

Towercom přidává do nabídky programů v Ultra HD (4K) rozlišení v novém vysílacím standardu DVB-T2 novou stanici FunBox 4K, která je dostupná divákům v dosahu bratislavského vysílače Kamzík. Kanál je v testovacím provozu dočasně dostupný do 20. 9.

Optika od společnosti Antik Telecom je nově dostupná ve městech Krompachy a Revúca, kde firma nabízí internet o rychlosti 1 Gbit/s. V současné době operátor staví optickou síť v Moldavě nad Bodvou, Snině a Rožňavě.

Teoretický fyzik Andrej Osuský postavil první slovenskou robotickou plachetnici, kterou chce v ostrém provozu testovat vskutku odvážně - nechá ji přeplavat Atlantský oceán od Kanady po Irsko. Pokud by se pokus povedl, šlo by o první přeplavbu oceánu samořiditelným plavidlem.